Re: Your Lesser Known Tips
I do this too. I bring my coke in, and it equates to .21 cents a can when the vending machine sells them for .65. I also buy individual chips (thanks for reminding me they are in my cabinet- I can have that right now since I didn't eat lunch at lunch time) and they equate to about .15 cents when the snack bar charges .60 for the exact same bag. Great savings
Originally posted by 2moretrees
Comment