Confession: I am a frugal maven, but I have a weakness for muffins. I love fancy gourmet muffins that cost $2.75 each.
At a rate of three times a week, 50 weeks a year, I am spending about $400 a year on muffins!!!!
So I'm on a quest to find great muffin recipes. I don't care about calories.
I prefer natural ingredients...
I prefer simple recipes.
Do you have a great muffin recipe for me?
Do you have an estimate on how much it costs per muffin to make a batch from your recipe?
Thanks
At a rate of three times a week, 50 weeks a year, I am spending about $400 a year on muffins!!!!
So I'm on a quest to find great muffin recipes. I don't care about calories.
I prefer natural ingredients...
I prefer simple recipes.
Do you have a great muffin recipe for me?
Do you have an estimate on how much it costs per muffin to make a batch from your recipe?
Thanks

Comment